هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

اگر نیازها و خواستههای شما سادهتر هستند، تنها چند محصول نسبتا ارزان قیمت بیشتر راحتی یک خانهی هوشمند پیشرفته را با بودجهای بسیار کمتر فراهم میکنند. تصویری که از خانهی رؤیایی شاید سالها پیش در ذهن داشتیم خودکار بودن برخی وسایل و کنترل از راه دور آنها بود؛ اما این مقوله مدتهاست که در کشورهای پیشرفته و چندسالی است که در ایران هم اجرا میشود. در خانه هوشمند لوکس میتوانید با سیستم امنیتی هوشمند، که نمونهی پرکاربرد آنرا در دوربینهای مداربسته دیدهاید، مانند یک پادشاه قلعهی خود را زیر نظر داشته باشید و کنترل کنید. را به عهده می گیرد و یا می توانید خودتان از هر جایی که هستید آن ها را مدیریت کنید. هوشمندسازی ساختمان همان سیستم مدیریت ساختمان است. تکنولوژی ساختمان هوشمند جزو تکنولوژی های جدید در صنعت ساختمان ،که به کارگیری آن نه تنها در خانه های لوکس و لاکچری ، بلکه در خانه های معمولی و متوسط ، با سرعت زیاد روند رو به رشدی دارد . این نوع سیستم ها خودشان به خودی خود از دسته سیستم های هوشمند هستند حال با ادغام این سیستم با سیستم های هوشمند ساز خانه امکانات بهتری در اختیار کاربران میگذارد نظیر کنترل تمام قفل های در و پنچره ها یا دیدن تمامی دوربین ها از راه دور که برای این کار فقط کافیست با اتصال به اینترنت و استفاده از رابط کاربری مخصوص این نظارت ها را بر خانه داشته باشید یا حتی اگر افراد خاصی (افراد سالمند یا نوزاد و یا بچه های کم سن) در خانه داشته باشید می توانید به صورت مدام وضعیت خانه را بررسی کنید.

اگر اطلاعات بیشتری از این ابزار ها میخواهید به مطلب “۱۸ سیستم برای هوشمند سازی خانه شما” مراجعه کنید. این ویژگی بستر مناسبی را فراهم می کند تا این برند بتواند هر نوع پروژه (ساختمان ساخته شده و یا در حال ساخت) و هر نوع سلیقه ای را از لحاظ انتخاب محصول پوشش دهد. ساختمان هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی یا به عبارتی بهینه سازی مصرف انرژی می شود. گفتنی است در خانه هوشمند یا Smart Home، مصرف کننده می تواند تجهیزات را کنترل و مدیریت می کند و اتاق کنترل جداگانه ای وجود ندارد، در حالی که در BMS کنترل تجهیزات در اتاق کنترل ساختمان و توسط اپراتور صورت می گیرد. چرا هوشمندسازی ساختمان متداول شد؟ اهمیت پیدا کردن مباحثی مثل کاهش خطاهای انسانی در کنترل و نظارت بر سیستم های امنیتی ساختمان از یک جهت و پررنگ شدن نقش بهینه سازی در مصرف انرژی ساختمان بعد ازرایج شدن تعرفه های آزاد و بدون سوبسید برای انرژی های مصرفی از سوی دیگر منجر به تبدیل شدن سیستم های هوشمند سازی ساختمان به عنوان جزء جدایی ناپذیر در هر پروژه ساختمانی مدرن و شیک شد. Nest Labs در سال 2010 تاسیس شد و اولین محصول هوشمند خود یعنی ترموستاتهای هوشمند را در سال 2011 عرضه کرد.

گوزن زرد از سال 92 شروع به کار کرده و تا به امروز به بیش از صدها واحد تجاری و اداری و بیمارستانی و … گوزن زرد با تیم زبده خود بهترین تجربه را برای شما خلق میکند. خانه هوشمند گوزن زرد ارائه دهنده جدیدترین راهکارهای هوشمند سازی ، یکپارچه سازی تجهیزات بر بستر فیبر نوری (تلفن، آیفون تصویری، ماهواره، تلویزیون، اینترنت و…)، اماکن تجاری و هوشمد سازی تأسیسات است. امکان کنترل تجهیزات مختلف را از راه دور فراهم می کند. سپس نحوه کارکردن هر تجهیز را بدانند تا بتوانند هر یک از آنها را کنترل و مانیتورینگ کنند. تمام ورودی ها و خروجی های کنترلی هر تجهیز بر روی این نقشه ها مشخص می شود. در این حالت باید از لوله های آب سرد و گرم، کویل های هوارسان و فن کویل مراقبت کرد. در اتاق کنترل همه دستورات کنترلی مثل روشن و خاموش کردن تجهیزات سرمایشی، باز و بسته شدن شیرهای آب و… “خانه ای که ساختاری کاملاً مناسب با دسترسی کافی به ویژگیها، ارتباطات(مانند ارتباط سریال در knx)، کنترل ها، داده ها و فناوری های اطلاعاتی برای افزایش کیفیت زندگی ساکنین از طریق راحتی ، آسودگی، کاهش هزینه ها و افزایش ارتباطات” است.

هرچند گوگل اسیستنت ادغام های جانبی کمتری دارد، اغلب میتواند درخواست هایی را پاسخ دهد که الکسا از عهده آن بر نمیآید. اگر الکسا یک رقیب واقعی داشته باشد که پا به پای آن پیش میرود این رقیب گوگل اسیستنت خواهد بود. برخی تحقیقات بی طرف نشان میدهند که دستیار صوتی گوگل میتواند جواب هایی 5 برابر دقیق تر از الکسا به شما بدهد. هر آنچه یک کارآموز می بایست در دوره ی حضوری یاد بگیرد بی کم و کاست در دوره ی مجازی هوشمندسازی فرا خواهد گرفت. اگرچه وجود خانه های هوشمند (بی ام اس) / شبکه های هوشمند / کنتورهای هوشمند به سالها پیش برمیگردد، اما اخیراً مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. البته درمورد ساختمان هوشمند تعریف ها، برداشت ها و استنباط های بیشماری نیزمطرح شده است که خیلی هم مورد قبول و قابل توجه است. هدف از هوشمندسازی ساختمان چیست؟ به طور کلی سه روش برای هوشمندسازی ساختمان وجود دارد که انواع سیستم هوشمندسازی در یکی از این سه گروه قرار می­ گیرند. زمانی که فضای سبز شما نیاز به آبیاری داشته باشد و خود سیستم این مهم را متوجه گردد و با توجه به المان های محیطی مختلف اقدام به آبیاری نماید، این سیستم هوشمند است، زمانی که نور محیط داخلی ساختمان بر اساس شرایط محیطی تامین گردد، این سیستم هوشمند است، زمانی که دمای محیط ساختمان متناسب با شرایط دمایی فضای بیرون و دمای مورد نیاز محیط داخلی تامین گردد، این سیستم هوشمند است و بسیاری از کارکردهای مختلف که می تواند تفاوت بین یک خانه هوشمند و یک اتوماسیون خانگی را مشخص نماید.

دیدگاهتان را بنویسید