هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

با توجه به دستوری که به آنها می دهیم میزان باز یا بسته بودن آنها را مشخص می کنیم. باید در نظر گرفته شود که حتی اگر هزینه نصب اولیه سیستم هوشمند سازی ساختمان بطور قابل توجهی زیاد باشد ، هوشمند سازی ساختمان خود هزینه را به عنوان صرفه جویی در انرژی در چهار تا پنج سال آینده باز می گرداند. قابلیت اصلی پروتکل های باز در برقراری ارتباط کنترلرها بدون یک واسط است. همه ساختمان ها قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. در همین راستا همچنین باید اذعان نمود که هزینه هوشمند سازی ساختمان متناسب با نوع و قابلیت موردنیاز متفاوت بوده و مسلماً برای افزایش قابلیتهای یک ساختمان نیاز به هزینه بیشتری نیز میباشد. برای ایجاد یک خانه هوشمند به چند قسمت نیاز داریم که با راه اندازی آن ها خانه شما به یک محیط کاملاً هوشمند تبدیل می شود.اگر میخواهید با اسمارت هوم آشنا شوید مقاله صفر تا صد اسمارت هوم چیست را مطالعه نمایید. اگر در خانه تنها چند مورد از امکانات هم هوشمند باشند، باز هم عنوان اسمارت هوم به آن خانه تعلق می گیرد.

در شکل زیر می توانید باز و بسته شدن پرده منزل را به کمک اپلیکیشن و یا دستگاه کنترلر مشاهده نمایید. مثلا برای روشن کردن چراغ های اتاق خواب نیازی نیست به اتاق بروید بلکه از هرجای دنیا می توانید تنها با کمک یک نرم افزار که روی گوشی تلفن همراه شما نصب می شود چراغ اتاق خوابتان را روشن و خاموش نمایید. به عنوان مثال کلیدهای نصب شده در هر اتاق، می توانند چراغ های موجود در آن اتاق را روشن و یا خاموش کنند و مستقل از اینکه نور تابیده شده از بیرون به چه میزان باشد، کلیه چراغ ها حداکثر نور خود را منتشر می کنند. این شیرها را می توان به سیستم کنترل مرکزی (BMS) متصل کرد و بدون حضور در موتورخانه ساختمان از راه دور و در اتاق کنترل دستور قطع یا وصل شیرها را صادر کرد. این دستگاه تمامی کارها را به درستی مدریت و مسیردهی می کند. در ادامه آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان، و آشنایی بیشتر با شرکت هوشمندسازی ساختمان bms به بررسی تجهیزات مورد نیاز جهت سیستم bms می پردازیم.مهمترین و اصلی ترین قسمت سیستم bms سیستم کنترل مرکزی آن است که می توان گفت نظیر یک هسته مرکزی عمل می کند.

یکی از مهمترین قسمت های مورد نیاز جهت هوشمند سازی ساختمان وجود یک سیستم یکپارچه برای کنترل تجهیزات مختلف برقی ساختمان است. برای انجام کار های مختلف نیاز به حضور فیزیکی در محل مورد نظر نیست . به همین دلیل به راحتی در تمامی خانه ها و فضاهایی که امکان سیم کشی ساختمان وجود ندارد به راحتی قابل اجرا می باشد. بلندگوها علاوه بر اینکه صدای موسیقی را با کیفیتی فوقالعاده پخش میکنند به شما امکان میدهند بدون استفاده از دستها، خانه هوشمند خود را کنترل کنید، آلارم هشدار و یادآوریها را تنظیم کنید و هر چیزی که میخواهید را از اخبار گرفته تا واقعیتهای مربوط به مریخ را پیدا کنید. در مسیر هوشمند سازی تجهیزات مختلف به یک سیستم مشترک متصل می شوند و امکان کنترل آن ها از راه دور فراهم می شود. اما مفهوم هوشمندسازی در خانه بسیار گسترده تر است.خانه هوشمند به نحوه راه اندازی وسایل و تجهیزاتی در خانه اشاره دارد، که در آن لوازم و دستگاه ها را می توان به طور خودکار از راه دور و از هر نقطه ای با اتصال به اینترنت، با استفاده از تلفن همراه یا دستگاه های شبکه ای دیگر کنترل کرد. در این روش در هر نقطه کنترلی ماژول هایی نصب می شود که اطلاعات دریافت شده از مرکز کنترل را دریافت و واکنش نشان می دهد و دستگاه متصل را خاموش یا روشن می کند.

درواقع تجهیزات مرکزی معمولاً در موتورخانه واقع میباشند که ازجمله آنها میتوان به چیلر، دیگ آبگرم، پمپهای سیستم، برج خنککننده و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.از طرفی تجهیزات محلی نیز شامل فنکوئلها، کولرها و هواسازها بوده که از طریق سیستم BMS میتوان چه انواع محلی و چه تجهیزات مرکزی را در زمانهای مشخص و از راه دور روشن و خاموش نمود. اگر فقط از یک یا دو دستگاه هوشمند استفاده میکنید احتمالا نیازی به هاب نخواهید داشت اما اگر به دنبال یک سیستم امنیتی جامعتر در خانه هوشمند خود هستید، باید مرکز هوشمند مناسبی را تهیه کنید. اگر عزیز سالخورده ای در خانه دارید و باید به او یادآوری کنید که داروهایش را در زمانی خاص مصرف نماید. او برای این راحتی تلاش های زیادی انجام داد تا اینکه گوشی هوشمند را اختراع کرد.از آن پس، دنیا در حال تحولات شگرفی است که خودمان هم از شنیدنشان انگشت به دهان می مانیم. خانه هوشمند دوست داشتنی، طبق برنامه ی زمانی که به او می دهید با پخش زنگ هشدار و آلارم کمک می کند که از راه دور هم بتوانید از عزیزانتان مراقبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید