هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

دوره ی مجازی هوشمند سازی برای افراد علاقه مندی که نسبت به شرکت در دوره های حضوری دارای محدودیت هستند فرصتی استثنایی را فراهم کرده تا با بهترین کیفیت در خدمت کارآموزان باشد. برای مثال، به محض اینکه به خانه رسیدید، در گاراژ شما باز خواهد شد، چراغ روشن خواهد شد، بخاری شروع به سوختن میکند و آهنگهای مورد علاقه شما در اسپیکرهای هوشمند شروع به نواختن خواهند کرد. اولین گام برای شروع هوشمندسازی ساختمان، چیست؟ نکته بعدی که باید در شروع هوشمندسازی ساختمان به آن دقت کنید سیم کشی مورد نیاز سیستم هوشمندسازی ساختمان است. جهت کنترل شیرهای اصلی آب و گاز به عملگر شیر اهرمی نیاز داریم و جهت اتصال فیوزهای اصلی به سیستم هوشمند نیز از ماژول رله تابلویی استفاده می کنیم. بنابراین 6 ماژول عملگر هوشمند مورد نیاز خواهد بود. کنترل اتوماتیک سیستم گرمایش و سرمایش از طریق یونیت های کنترل دما بدون نیاز به تنظیم دستی شیرها، رادیاتورها و … امکان تجمیع پروتکل های ارتباطی گوناگون مانند ModBus و…

یکی از محبوبترین مزایای خانه هوشمند ایجاد آرامش خاطر برای صاحبان خانه است که به آنها امکان میدهد خانههای خود را از راه دور کنترل کنند، با خطراتی مانند قهوهساز فراموش شده یا باز ماندن درب ورودی خانههایشان، مقابله کنند. بلندگوها علاوه بر اینکه صدای موسیقی را با کیفیتی فوقالعاده پخش میکنند به شما امکان میدهند بدون استفاده از دستها، خانه هوشمند خود را کنترل کنید، آلارم هشدار و یادآوریها را تنظیم کنید و هر چیزی که میخواهید را از اخبار گرفته تا واقعیتهای مربوط به مریخ را پیدا کنید. جهت برآورد دقیق تجهیزات هوشمندسازی ساختمان مورد نیاز، لازم است شناخت کافی از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان و همچنین عملکردهای مورد انتظار خود از آن ها داشته باشیم. در این اتاق مجموعه ای از نمایشگرها وجود دارد که از طریق آنها می توانیم به هر یک از سیستم های به کار رفته در ساختمان دسترسی داشته باشیم. در یک ساختمان هوشمند، مجموعه ای از سنسورها وجود دارد که اطلاعات مختلفی نظیر میزان روشنایی ناشی از نور روز، دمای اتاق، حضور افراد در اتاق، آتش سوزی، وقوع سرقت و … برای اندازه گیری میزان رطوبت در هوای اتاق ها استفاده شده و به کمک اطلاعات این سیستم، کنترلر مرکزی تصمیم می گیرد که چه میزان از سیستم تهویه مرکزی استفاده کند.

علاوه بر قابلیت کنترل از راه دور و برنامه پذیری، سیستم روشنایی هوشمند می تواند تشخیص دهد که اهالی خانه در اتاق دیگری هستند و نور را به میزان لازم تنظیم کند. تلویزیونهای هوشمند برای دسترسی به محتوا از طریق برنامههای کاربردی، مانند ویدیو و موسیقی بر اساس تقاضا، به اینترنت وصل میشوند. فناوری خانه هوشمند یا خانه ی خودکار،راحتی، آسودگی خاطر و بهره وری انرژی را از طریق کنترل لوازم با یک برنامه ی هوشمند در گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های قابل اتصال به اینترنتبرای صاحبین مشاغل و یا اهالی خانه به ارمغان می آورد. راهاندازی یک سیستم امنیتی هوشمند برای شما و خانوادهتان حس امنیت، آرامش و آسودگی خاطر فراهم میکند و این چیزی فراتر از یک احساس است. با استفاده از دوربینهای امنیتی هوشمند، ساکنان میتوانند در هنگام سفر یا تعطیلات، از راه دور خانه خود را تحت نظر داشته باشند. بهطورکلی میتوان سیستمهای اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مداربسته و نشتی آب و آبگرفتگی و حفاظت از برقگرفتگی را نیز به سیستم BMS که در بخش قبل معرفی نمودیم متصل نموده و بهوسیله سیستمهای حفاظتی و امنیتی را کنترل نمود.۳. هنگامی که شرکت اتوماسیون خانگی Insteon در سال 2005 روی کار امد، فناوری ای را معرفی کرد که سیم کشی الکتریکی را با سیگنالهای بی سیم ترکیب میکرد.

دفتر مرکزی خانه هوشمند Control4 در سالت لیک سیتی، ایالت یوتا، کشور امریکا مستقر است و از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۹ ، هنگامی که با SnapAV ادغام شد، یک شرکت بازرگانی عمومی بود. به جای کنترل لوازم خانگی، ترموستات، روشنایی و سایر تجهیزات با استفاده از دستگاههای مختلف، صاحبان خانه میتوانند همهی آنها را تنها با استفاده از یک دستگاه کنترل کنند که معمولا این دستگاه یک تلفن هوشمند یا تبلت است. قفلهای هوشمند همچنین میتوانند تشخیص دهند چه موقع ساکنان نزدیک درب هستند و درب را برای آنها باز کند. از آنجایی که آنها به یک دستگاه قابل حمل متصل میشوند، کاربران میتوانند در مورد اشکالات موجود در خانه اعلان و بهروزرسانیها را دریافت کنند. به جای روشن گذاشتن تهویه در تمام طول روز، یک سیستم خانه هوشمند میتواند رفتارهای شما را یاد بگیرد و اطمینان حاصل کند که تا وقتی که از محل کار به خانه میرسید، خانه خنک شده باشد. بسته به نوع ساختمان و کاربرد شما، سیستم های کنترل HVAC بیش از ۴۰ % انرژی مصرفی را بهینه می کند. در هر کجای ایران که هستید هوشمند سازی خانه خود را را به ما بسپارید تا با بهره گیری از پکیج های متنوع هوشمند سازی خانه، از خدمات بی نظیر خانه های هوشمند بهره ببرید.خانه های هوشمند برای تمام ساختمان ها، برای هر سلیقه و بودجه و برای هر نوع از کاربری راه حل های ویژه و متنوعی ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید