هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

ساختمان هوشمند (bms) میتوانند رفتارها و فعالیتهای ساکنان را از طریق حسگرها و محرکهای نصب شده در واحد شناسایی کنند. BMS مخفف عبارت Building Management system است و به سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان گفته می شود که تمام تجهیزات و تأسیسات را کنترل و مانیتور می کند. بسیاری از سوالاتی از این دست که پاسخش را شما بهتر می دانید پس می توانید امکانات ساختمان هوشمند را به میل خودتان شخصی سازی کنید، شخصی سازی باعث تعامل بیشتر با سیستم هوشمند می شود و نتیجه آن رضایت بیشتر شماست. سرعت بالای اتصالات: Zigbee برای برقراری ارتباط از فرکانس رادیویی استفاده کرده و با استفاده از شبکه مش، به ارتباطات سریع و با برد بیشتر دست پیدا میکند. دستگاههای Z-Wave مانند قفل هوشمند Yale به نحوه راهاندازی و استفاده آسان شناخته شدهاند. پس از آن، میتوانید با راهاندازی سیستم اتوماسیون؛ ابزارها (گجتها) را از راه دور یا از طریق برنامهها کنترل کنید.

سامسونگ و ال جی دو شرکت رقیب در تولید یخچال های هوشمند هستند که از روی بارکد خرید مواد غذایی، دستورالعمل زمان مصرف را یادآوری می کنند. سنسور فشار کانالی: از این سنسور برای اندازه گیری فشار هوای ورودی یا خروجی کانال های سرمایشی و گرمایشی مثل کانال هوارسان استفاده می شود. برای هوشمندسازی خانه از سنسورهای متعدد و تجهیزات خانه هوشمند استفاده می شود. امروز قصد داریم به معرفی 8 دستگاهی که برای هوشمند سازی خانه های قدیمی به کار می رود، بپردازیم. در خصوص این تجهیزات و امکانات مورد نظر هم لازم به توضیح است که در ساختمان های مختلف می توانند متفاوت باشد . برای پاسخ دادن به این سوال مناسب است که ابتدا یک دسته بندی بین انواع ساختمان داشته باشیم. با روشنکردن یک دستگاه سازگار با Insteon، این دستگاه بهصورت خودکار به شبکه اضافه میشود. اگرچه UPB بر اساس استاندارد X10 ایجاد شده، اما با دستگاههای X10 سازگار نیست. برای هوشمندسازی یک خانه به بیش از ۲۰۰ دستگاه سازگار نیاز است. در نهایت با استفاده از موراد گفته شده یک خانه ساده به خانه ای کاملاً هوشمند تبدیل می شود که با کمک اتصال به اینترنت در هرلحظه و هر مکانی می توانید آن را کنترل کنید.

نه مسیریابی وجود دارد، نه قابلیت اتصال به اینترنت و گشتوگذار در شبکههای اجتماعی و نه حتی تماس تصویری. شما خانه تان را هوشمند کنید و با خیال راحت به مسافرت بروید. ازآنجاییکه شبکههای مش دستگاههای جداگانهای را بهعنوان گره ارائه میدهند؛ اگر گجتهای خاصی خارج از محدوده یک گره قرار بگیرند، همچنان میتوانند از طریق یک گره دیگر موجود در شبکه ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این می توانید به افراد خاصی حق ورود بدهید. این تجهیزات امکانات مختلفی را برای افراد ساکن در ساختمان فراهم میکنند. برخی از مدلهای زنگ در ویدئویی حتی تشخیص چهره هم انجام میدهند، به این معنی که بدون نشان دادن افراد پشت در، میتواند به شما بگوید چه کسی آنجاست. علاوه بر این، سختافزار Insteon بدون فشار دکمههای فیزیکی قابل تشخیص نیست. در حالی که پریزهای هوشمند قابل جابه جایی بوده و روی پریزهای معمولی نصب می شوند. اتوماسیون پیشرفته و مدرن در همه لوازم منزل قابل اجراست. علاوه بر این، خوشبختانه از ابتدای راهاندازی پروتکلها تا کنون بسیاری از روشهای اتوماسیون خانگی پیشرفت کرده و تکامل پیدا کردهاند. برخلاف سایر سیستمهای هوشمندسازی که تا به اینجا معرفی شدند؛ پروتکل UPB، یک تکنولوژی هوشمندسازی با سیم محسوب شده که در سال ۱۹۹۹ راهاندازی شده است.

درصورتیکه مایل به هوشمندسازی خانه خود باشید؛ انواع مختلفی از سیستمهای هوشمندسازی ساختمان وجود دارند که هر یک از آنها ویژگیها، مزایا و معایب متفاوتی دارند. اما باید به این نکته توجه داشت که هر شرکتی در کنار مزایایی که دارند معایبی نیز خواهد داشت و انتخاب این که کدام شرکت بهتر است امری است که به نیازها، سلیقه و بودجه ای که مشتری قصد هزینه کردن آن را دارد بستگی دارد. مواردی همچون تغییر دادن امکانات اپلیکیشن و پلتفرم مانیتور لمسی برای هر کاربر، با توجه به امکانات ساختمان هوشمند و یا اضافه شدن برنامه مدیریت کارهای روزانه به سیستم برای هرکاربر، به این صورت که برنامه هایش را حتی وقتی که در خانه حضور ندارد به او یادآوری کند، در همین راستا هستند. این پروتکل یک پروتکل کاملاً بیسیم است که با کاهش مصرف برق، هزینهها را نیز کاهش میدهد. تنها کافی است شما با داشتن تکنولوژی خانه هوشمند و یک گوشی Smart ببینید پس از بیدار شدن از خواب قرار است چه کارهایی انجام دهید. این شرکت پس از اینکه در سال ۲۰۱۵ به گوگل واگذار شد، در همان سال نیز یکی از شرکتهای تابع شرکت Alphabet Inc.

دیدگاهتان را بنویسید