هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

سیستمهای امنیتی و حفاظتی: شامل سیستم اعلام حریق، سیستم هوشمند مانیتورینگ، سیستم ضد سرقت، سیستم کنترل تردد، سیستم قطع خودکار گاز و سیستم هشدار امنیتی میباشد. اعلام نشت گاز و قطع آن، کنترل تجهیزات برقی با استفاده از سناریوهای هوشمند سازی، امکان مشاهده و نظارت بر وضعیت تجهیزات از طریق نرمافزار، آسایش و رفاه را در زندگی افراد ایجاد کرده و باعث بالا رفتن کیفیت زندگی آنها خواهد شد. استفاده از یک برند باعث همگام سازی بهتر موارد بوده و اختلالات سیستم را به حد کمتری میرساند. نور و روشنایی یکی از حوزههای بسیار مهم در محیط زندگی انسان به شمار میرود. سیستمهای روشنایی هوشمند، امکان ایجاد دما و و رطوبت دلخواه، کنترل درها، پنجرهها و سایبانها، سیستمهای هوشمند صوتی و تصویری و سیستمهای مخابراتی پیشرفته و آنتن مرکزی با هدف ایجاد محیطی مطلوب جهت رفاه و آسایش افراد همخوانی خواهند داشت. هوشمندسازی ساختمان از جمله فناور های نوین کشف شده توسط انسان است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، با ایجاد شرایط مناسب و ایده آل، موجب افزایش آسایش زندگی افراد نیز شده است. استفاده از سیستم هوشمند برای خانه ها و دیگر ساختمان های اداری، هتل ها، بیمارستان ها و …

سیستمهای روشنایی: کنترل روشنایی و نورپردازی طبق سناریوهای مختلف مانند سناریوی خواب، سناریو مطالعه و غیره، زمانبندی کردن روشنایی، استفاده از سناریوهای حساس حرکتی، کنترل میزان و شدت نور، کنترل متناسب با تردد و روشن و خاموش شدن چراغها متناسب با برنامه زمانی، ازجمله امکانات وسایل روشنایی خانه هوشمند است. ساختار ارتباط بیسیم: در ساختار ارتباط بیسیم، انتقال اطلاعات از طریق امواج الکترومغناطیس و یا نور مادونقرمز انجام میگیرد و دیگر به کابلکشی مجزا نیازی نیست. شما میتوانید با چند کلمه یا چند ضربه در برنامهی خانه هوشمند، این کارها را انجام دهید. حال اگر از آن دسته افراد هستید که علاقه مند به هوشمند سازی خانه خود دارید شرکت هایی مختلفی هستند که این سرویس ها نظیر این موارد که بالا ذکر شد موارد مختلف دیگر بسته به نیاز و علاقه شما در اختیارتان قرار می دهند. از دیگر مزایای این سیستم این است که میتوانید با استفاده از دسترسی و کنترل راه دور، قفلهای هوشمند خانه را کنترل نمایید و برای مواقعی که در منزل حضور ندارید، میتوانید برای فرد مورد نظر خود، از راه دور دربها را باز و بسته نمایید. همان طور که استفاده از موبایل های هوشمند امروزه به یکی از امور متداول و عادی تبدیل شده است در آینده نیز خانه های هوشمند مورد استفاده ی بسیاری از افراد قرار می گیرد.

تجهیزات ارتباط بیسیم فرکانس خاص خود را دارند و با دیگر وسایل بیسیم مثل موبایل و مودمهای وایرلس تداخل نخواهند داشت. به طور خلاصه میتوان گفت “خانه هوشمند” یک محل اقامت مجهز به مجموعهای از دستگاههای مختلفی است که کارهایی که معمولا انسانها انجام میدهند را به طور خودکار بر عهده دارند. مهار مصرف بیشازحد در ساعات اوج مصرف، حذف انرژیهایی که در ساعات خالی از سکنه تلف میشود، و استفاده از منابع طبیعی در کنار منابع مصنوعی در زمان مناسب، ازجمله کارهایی است که توسط سیستم هوشمند برای بهینه سازی مصرف انرژی انجام میشود. به لطف ایزد منان و پس از گذشت اندک زمانی از آغاز به کار، هسته مرکزی شرکت بطور کامل شکل گرفته و به عنوان شرکت مجری و EPC جایگاه خود را در زمینه صنعت ساختمان جایگاه خو را تثبیت نمود. هوشمند سازی امر پیچیدهای است که باید از طریق متخصصان این صنعت انجام شود شرکتهای مختلفی برای این کار در ایران وجود دارد که میتوان از اینترنت با آنها ارتباط برقرار کرد. هوشمند سازی خانه میتواند بسیاری از این چالش ها را برطرف کند مثلا با استفاده از یک دستیار صوتی هوشمند میتوان عملکردهایی مانند روشن کردن چراغ را از طریق فرمان صوتی انجام داد، با اجرای یک سناریو وضعیت کلی خانه را مدیریت کرد و از طریق سیستم هشدار امنیت آنها را افزایش داد.

با یک تبلت یا کامپیوتر با چند کلیک ساده بدون نیاز به حرکت می توانید لامپ را روشن و خاموش کنید.مثال بالا تنها یک مورد از مزایای استفاده از تکنولوژی است. پنجره ها هم مانند درب های خانه های هوشمند، قابلیت کنترل و مدیریت شدن و همچنین اجرای سناریوی مورد نظر را دارند. در این مقاله ، می خواهیم به صورت کلی ، هوشمند سازی ساختمان را توضیح دهیم و مزایای هوشمند سازی ساختمان را مورد بررسی کامل قرار دهیم. یکی از بارزترین مزایای هوشمند سازی ساختمان صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی میباشد. از روی کلیدهای هوشمند علاوه بر کنترل روشنایی امکان کنترل پرده ها نیز امکان پذیر میباشد. سنسورها ابزارهایی هستند که می توانند از وضعیت های مختلف خانه نور، دما، رطوبت یا وجود دود گزارش تهیه کنند و با ارسال این گزارش ها برای کنترل کننده مرکزی به کمک پروتکل های ارتباطی امکان اعمال سناریو های از پیش برنامه ریزی شده را فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید