هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

شرکت های بسیاری مطابق بودجه شما به شما کمک می کنند تا بتوانید خانه خود را مجهز به سیستم های هوشمند کنید. این شرکت خدمات خود را هم در نوع بی سیم و هم در نوع باسیم ارائه می دهد. با توجه به اینکه در ساختمان های ساخته شده تغییرات سخت تر است لذا از سیستم هوشمند بی سیم (wireless) بیشتر استفاده می گردد. برای این کار اگر ساکن شیراز هستید می توانید از یک شرکت هوشمندسازی ساختمان در شیراز که نمونه کارهای آن را دیده باشید، استفاده کنید. البته برند و شرکت تجهیزات تاثیر زیادی بر کیفیت می گذارد بنابراین باید به برند ها نیز دقت کنید. هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس این مزیت را دارد که تجهیزات به یکدیگر وصل نبوده و در صورت مشکل یک قطعه برای دیگر اجزا مشکلی ایجاد نمی شود و این در حالیست که در سیستم هوشمند با سیم اگر بخشی از مدار دچار مشکل شود شما همه ی سیستم را از دست می دهید و دیگر تا درست شدن آن مدار نمی توانید از سیستم هوشمند استفاده کنید. عملکرد این سیستم به گونهای است که که اجزاء مختلف ساختمان را با یکدیگر متعادل میکند و باعث جلوگیری از مصارف ناخواسته میشود.

بهطورکلی منظور از آمادهسازی زیرساخت هوشمند سازی ساختمان، ارائه بستر ارتباطی و نحوه اتصال تجهیزات مختلف بهمنظور هوشمند سازی ساختمان با یکدیگر است. اینکه اقلیم منطقه شما چگونه است یا اینکه چقدر سیستمهای مجزا در ساختمان وجود دارند مهم هستند. با توجه به این که ماکزیمم بودجه چقدر است باید اقدام به طراحی خانه هوشمند کرد. بعنوان مثال بوجود آمدن خانه های هوشمند یکی از جالبترین و بهترین پیشرفت های تکنولوژی بوده است. هوشمند سازی بدون تخريب باعث می شود تا بسیاری از افراد به علت داشتن مزایای بیشتر، کیفیت بالا، هزینه ی کمتر، قابلیت جا به جایی سیستم، نحوه ی کار آسان آن را انتخاب کنند. با مشاوران ما در رابطه با انتخاب بهترین روش، تجهیزات مورد نیاز و تمامی اطلاعات لازم از صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید. یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیله یکپارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانهها، ساختار، سرویسها، مدیریت و رابطه میان آنها است. اکثر کارفرمایان این شرکت، سازنده ها هستند و در واقع استفاده کنندگان سیستم، افراد دیگری هستند یعنی همان خریداران مسکن. علت عمده ای که بیشتر خانواده ها حاضر به هوشمند سازی خانه خود نیستند گران بودن این تکنولوژی بوده است.

دوربین مداربسته اتاق کودک دارای امکانات وقابلیت های بسیار فراوانی است . دوربین های مداربسته حفاظتی و آلارم های نظارتی که تنها با یک خط اینترنت قابل دسترسی هستند را حتما دیده اید. 4. سیستم های امنیتی خانه مانند دزدگیر و دوربین مداربسته را فعال کنید. با این حال، سیستم های اتوماسیون خانگی ساده امروزه با کمتر از ۵۰۰ دلار قابل خریداری هستند. این تجهیزات بصورت یک سیستم کامل و یکپارچه درپروژههای مختلف قابل اجرا هستند. اما در ساختمان های در حال ساخت به دلیل وجود بستر مناسب از سیستم هوشمند سیمی استفاده می گردد. هوشمند نمودن خانهها به طور کلی به دو بخش هوشمند سازی ساختمان غیر آماده و در حال ساخت و هوشمند سازی ساختمان های ساخته شده تقسیم می شود. ماشین لباسشویی که به طور خودکار شروع به چرخیدن میکند و یا یخچالی که به محض اینکه حس کند شیر شما تمام شده، به صورت آنلاین شیر سفارش میدهد! در این مرحله کنترلهای دارای ورودی و خروجی I/O ماژول ها بوجود آمدند که از سنسورها ورودی دیجیتال (۰,۱) و یا ورودی آنالوگ (مانند عملکرد سنسور دما و یا فشار در یک بازه مشخص) را گرفته و پس از پردازش در خروجی ها فرمان دیجیتال برای کنترل روشن و خاموش و یا خروجی آنالوگ برای کنترل دمپر ها و یا شیرهای برقی تدریجی را صادر میکردند.

هوشمند سازی سیستم های ساختمانی هم از نظر بالا بردن استانداردهای آسایش زندگی و هم از نظر بالا بردن راندمان عملکرد تجهیزات در سالهای اخیر در کانون توجه قرار گرفته است. فراموش نکنید که اساس زندگی در یک خانه دریافت آرامش و آسایش از آن است درصورتی که زندگی در یک ساختمان هوشمند آنقدر لذتبخش است که آرامش و آسایش را برای تمامی اعضای خانواده چندین برابر میکند. اگر قصد آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران را دارید توصیه می کنیم به فاکتورهایی از قبیل: مجهز بودن کارگاه به انواع تجهیزات هوشمند سازی، تجهیز کارگاه به ابزار و قطعات لازم برای طراحی و اجرا هوشمند سازی، تجربه اساتید، سرفصل های دوره و جامع و کامل بودن آنها، کیفیت دوره، عملی بودن شیوه آموزش توجه داشته باشید. برای مثال در پایان سال ۲۰۲۰ تقریبا ۵۵ درصد همه وسایل خانگی در آمریکا با اندازه گیری های هوشمند تجهیز خواهد شد. خانه هوشمند، خانه ای است که تمام وسایل برقی آن بوسیله یک سیستم یکپارچه مرکزی کنترل می شود و شما می توانید از هر جایی به راحتی خانه خود را کنترل کنید. به طور مثال ۲۰ سال قبل با ورود تکنولوژی آیفون های صوتی و بعد از آن آیفون های تصویری به ایران استقبال زیادی از این موضوع نشد ولی با گذشت مدت کوتاهی سیر تصاعدی درخواست این سیستم بالا گرفت تا جایی که هم اکنون جزء ضروریات ساختمان محسوب می شود و هر روز با تکنولوژی های مدرن بر خیل مشتریان این سیستم اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید