هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

طراحی گزینه هایی مانند کنترل سیستم امنیتی هوشمند، مشاهده تصویر آیفون و دوربین مداربسته ساختمان، کنترل سیستم های اعلام سرقت، حریق و نشت گاز، کنترل درهای ورودی و پارکینگ از راهکارهای امنیتی برای کاهش ریسک خطرات جانی و مالی هستند که ما در شرکت الو اپلیکیشن در استراتژی خود قرار داده ایم. مدل پارکینگ هوشمند بیشتر نیاز پارکینگ های عمومی را رفع می کند. سیستم روشنایی بخش مهمی از مصرف برق در ساختمان را به خود اختصاص می دهد که با هوشمند سازی خانه نه تنها میزان مصرف مدیریت می شود، بلکه امکان استفاده از قابلیت هایی از قبیل کنترل از راه دور، تنظیم شدت و رنگ نور و همچنین تعریف سناریو برای موقعیت های مختلف وجود دارد. اگر در خانه تنها چند مورد از امکانات هم هوشمند باشند، باز هم عنوان اسمارت هوم به آن خانه تعلق می گیرد. یکی از این پیشرفتها در ساختمانها هوشمند سازی آنها به وسیله سیستم هوشمند ساختمان BMS میباشد. 8. کنترل کلیدها به وسیله ریموت کنترل. به وسیله تجهیزاتی که در ادامه توضیح می دهیم، اطلاعات از محیط را دریافت می کنیم. هوشمندسازی خانه با کمک وسایل و تجهیزات مختلفی انجام می شود. با هوشمند سازی خانه امکان بهره برداری از قابلیت های مختلف مانند سیستم روشنایی ، گرمایش و سرمایش هوشمند، سیستم امنیتی و کنترل هوشمند وسایل برقی وجود دارد.

جهت کنترل کوکرهای آبی و گازی و همچنین هوشمندسازی پریزها به ماژول عملگر هوشمند (رله هوشمند) نیاز داریم. مدل انرژی: بیشتر طراحی و وقت صرف شده در این مدل برای یکپارچه کردن مدیریت بخش های و سیستم های انرژی در ساختمان است این سیستم ها می تواند ماژول های انرژی، سیستم های تهویه، رفتار های حرارتی ساختمان، سیستم های خورشیدی، تاسیسات مکانیکی مرکزی، ماژول های انرژی باشد. این دسته بندی به کاربر کمک می کند تا امکانات پرکاربردتر را در اولویت قرار دهد. ما با تعبیه گزینه تایمر و تنظیم زمان، این امکان را به وجود می آوریم که تمامی امکانات گفته شده طبق برنامه ای مشخص فعال یا غیر فعال شوند. هوشمندسازی باعث میشود خطای انسانی کاهش پیدا کند و تاسیسات و شرایط محیط ساختمان با اتفاقهای غیر مترقبه تغییر نکرده و به ساکنین اطمینان میدهد که اجزای ساختمان حالت عادی خود را حفظ میکنند و شرایط تاسیساتی ساختمان از کنترل خارج نمیشود. سیستم گرمایش می تواند فن کوئل، گرمایش از کف، شوفاژ و یا رادیاتور باشد که معمولاً براساس ترجیح و بودجه ساکنین مشخص می شود. کنترل روشنایی و تغییر رنگ نور لامپ های هوشمند، کنترل پرده و کرکره های برقی و سیستم تهویه از دیگر امکاناتی هستند که برای تطبیق نیازهای کاربر با فصول و موقعیت های مختلف در طراحی اپلیکیشن هوشمند سازی منازل بکار می بریم.

ما در شرکت الو اپلیکیشن با ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی منازل این امکان را به افراد می دهیم که از راه دور، خانه و تمام متعلقات آن را با گوشی خود کنترل کنند. چراغ های راهرو برای هدایت مسافر روشن می شوند. در صورت کافی بودن نور روز، نور چراغ ها کاهش می یابد تا انرژی الکتریکی کمتری مصرف شود. تاچ پنل درگاه ارتباطی کاربر با سیستم هوشمندسازی خانه است که با استفاده از قابلیت های مختلفی مانند اتصال به اینترنت و موبایل از طریق انواع نرم افزارهای متنوع، کنترل خانه را ممکن می سازد. استفاده از آن هم بسیار راحت است دستگاه مرکزی به اینترنت وصل شده یا با بلوتوث به موبایل یا دستگاه های موجود در خانه متصل می شود و به سادگی این سیستم قابل کنترل است. سنسور، ابزاری برای شناسایی پارامترهای محیط اطراف مانند دما، رطوبت و غیره است که از تجهیزات جدایی ناپذیر در پکیج هوشمند سازی خانه می باشد. تضمین امنیت خانه و بالا بردن کارایی وسایل حفاظتی از مهمترین دغدغه های فکری ما در طراحی اپلیکیشن های هوشمند سازی منازل است. دستگاه های مختلف خانه با هوشمند سازی از طریق رابط های کاربری مانند ریموت ها ، کلیدهای لمسی، ترموستات های هوشمند و غیره، از طریق زیر ساخت های اینترنتی، سیم کشی و رادیویی به کنترل کننده مرکزی متصل می شوند.

همانطور که گفته شد هدف از هوشمند شدن این است که وسایل بهتر، سریع تر و با راندمان بالاتر کار کند. اگر می خواهید خانه هوشمند قابل اطمینان داشته باشید که به خوبی کار کند و به معنای واقعی برایتان راحتی و آرامش به ارمغان بیاورد و همچنین جایی که اگر به مشکل هم بر خوردید تیم پشتیبانی همیشه آماده کمک به شما باشد و این تیم از بهترین مهندسان آشنا با فناوری تشکیل شده باشد؛ بی شک خانه هوشمند Control4 انتخاب شماست. تمامی اجزای به کار رفته در هوشمند سازی خانه توسط کنترل کننده مرکزی به هم متصل شده و فرمان های اجرایی از طریق کنترل کننده به آن ها ارسال می شود. در این قسمت توضیحات کلی در مورد اجرا یک پروژه هوشمند سازی از مرحله بسترسازی تا تحویل به کارفرما آورده شده است. سیستم های کنترل کننده در گذشته در شهر ها و در مساحت و پروژه های بزرگ ساخته می شدند اما امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن هزینه های برق، آب و گاز این سیستم های در خانه نیز استفاده می شوند. اگر شما نحوه کارکرد یک هوارسان را ندانید چگونه می توانید آن را کنترل کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید