هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

نکته مهم در اجرای هوشمند سازی خانهها این است که نباید محل اجرا دچار نوسانات زیاد برق و اتصالی در آن باشد چرا که باعث صدمه و آسیب دیدن تجهیزات شما میشود. تاچ پنل درگاه ارتباطی کاربر با سیستم هوشمندسازی خانه است که با استفاده از قابلیت های مختلفی مانند اتصال به اینترنت و موبایل از طریق انواع نرم افزارهای متنوع، کنترل خانه را ممکن می سازد. شش سوال مهمی که موقع هوشمندسازی ساختمان باید ازخود بپرسید! در این حالت سیستم اعلام حریق و اطفای حریق باید فعال و گاز شهری ورودی ساختمان قطع شوند. مدل اطفاء حریق: این مدل سیستم اعلان حریق و اطفاء حریق را یکپارچه کرده و تمام آنها را مدیریت می کند. آیا یک ساختمان قدیمی را هم می توان هوشمند کرد ؟ پرده هشومند یا پرده برقی محصولی است که خیلی از افراد حتی برای خانه هایی که کاملا هوشمند نیستند تهیه می کنند .

و سپس به سراغ پروتکل ها بریم اما به زبان ساده، پروتکل و سیستمهای هوشمندسازی خانه وسیلهای برای برقراری ارتباط بین دستگاههای مختلف است. با انتقال مسئولیت های خودمان در مناظره به کنترل گر های هوشمندسازی زمان فراغت ما نیز افزایش می یابد. سیستم نظارتی : فعال نمودن این بخش در سیستم اصلی شما را به عنوان مثال از اتمام کار ماشین لباسشویی یا روشن ماندن اتفاقی اتوبوس مطلع می کند با استفاده از سیستم نظارتی هوشمند سازی شما به راحتی بر روی تمامی وسایل خود مدیریت خواهید کرد. برای برقراری ارتباط و ارسال و دریافت اطلاعات میان بخش های مختلف خانه و همچنین دستگاه کنترل کننده مرکزی از پروتکل های ارتباطی استفاده می شود. ماژول سرمایش و گرمایش، ماژول تایمر، ماژول فعالساز رله یا سوئیچ، ماژول منبع تغذیه، ماژول درگاه ارتباط USB، ماژول رابط Universal(ورودی دیجیتال و آنالوگ) و ماژول کنترل پرده، ازجمله اجزای تابلوی مرکزی میباشند. تابلوی مرکزی: تابلوی اصلی معمولاً شامل منبع تغذیه، نرمافزار و ماژولهای فعالساز است که با توجه به برنامهای که از قبل برای آنها تعریفشده، فرمانهای دادهشده را توسط حسگر دریافت و به عملگرها ارسال میکند. تیم اجرای سیستمهای هوشمند بعد از اتمام کار توسط مهندس برق و تأسیسات، سیستمهای بررسیشده را در محلهای موردنیاز خود قرار داده و از طریق نرمافزار به تجهیزات متصل میکنند و برنامهای که قبلاً بررسیشده و کارفرما تأیید کرده را به تجهیزات انتقال میدهند.

حسگر حرکتی : این سیستم در صورت تشخیص هرگونه حرکت چراغ ها را به طور خودکار روشن می نماید. سیستم آبیاری : با استفاده از هوشمند سازی می توانید به آسانی شیوه آبیاری باغچه منزل تان را برنامه ریزی کنید در اصل این کنترلر میزان آب مصرفی و دمای آب را با توجه به وضعیت آب و هوایی تعیین کرده و حتی در صورت نبود شما نیز آن را بر طبق برنامه انجام میدهد. مهمترین کاربردهای آن در هنگام نبود افراد در منزل است که در صورت مشاهده هرگونه حرکتی هشدار امنیتی را فعال مینماید استفاده از آن ضریب امنیت منزل تان را بالا خواهد برد. هوشمند سازی علمی است که به وسیله آن میتوان اکثر تجهیزات داخلی و خارجی ساختمان را توسط پروتکلهای خاص، کنترل و مدیریت کرد. شما با استفاده از سناریو خانه هوشمند می توانید تعدادی از فعالیت ها را به صورت همزمان و یا پشت سر هم در موقعی خاص انجام دهید. شما می توانید با استفاده از مجموعه سخت افزار و نرم افزار های سیستم هوشمند مجموعه ورزشی،به خوبی مجموعه ورزشی خود را مدیریت کنید. کاملا واضح است که هوشمند سازی ساختمان در ابتدای امر تنها یک بارمالی اضافه، درساخت و ساز محسوب می گردد، اما با اندکی تامل در می یابیم که، این هزینه اولیه بالا، در طولانی مدت، نقش موثری در کاهش هزینه های مصرف انرژی و کاهش هزینه های جانبی، اولیه ناشی از هوشمند سازی ساختمان را به دنبال دارد.

پس به همان میزان راحتی کاربری گوشی هوشمند، سیستم خانه هوشمند و BMS و مدیریت آن نیز راحت می باشد . در یک پروژه خانه هوشمند، به مجموعه سختافزار و نرمافزارهایی که جهت مانیتورینگ و کنترل یکپارچه تجهیزات و وسایل در ساختمان نصب میشود BMS گویند. پایش مداوم بخشهای مختلف ساختمان، اعمال فرمان به بخشهای مختلف ساختمان جهت متعادل ساختن عملکرد تجهیزات مختلف در ساختمان، و کاهش انرژی تا ۴۰ درصد، از اهداف این سیستم میباشد. BMS از عبارت Building management system به معنای سامانه مدیریت ساختمان می آید و در بازار کار به کلیه سیستم هایی که فرآیندهای سنتی کنترل عملکرد قسمت های مختلف یک ساختمان را تبدیل به اموری خودکار می کنند عبارت BMS اطلاق می گردد. دوره ی مجازی هوشمند سازی برای افراد علاقه مندی که نسبت به شرکت در دوره های حضوری دارای محدودیت هستند فرصتی استثنایی را فراهم کرده تا با بهترین کیفیت در خدمت کارآموزان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید