هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

ما در این مقاله یک خانه ی هوشمند را به شما معرفی می کنیم . مهمترین موضوع از نظر سازنده این است که اگر از یک آپشن تبلیغاتی مثل سیستم هوشمند استفاده می کند. ولو اکچویتورها یک نوع شیر کنترلی دو راهی هستند که قبل از لوله های ورودی مخازن قرار می گیرند. 1. شیر آب و گاز را ببندید. به عنوان مثال پروژه تشخیص گاز با آردوینو و ارسال فرمان جهت بستن شیر گاز، یکی از آموزشهای جذاب است. در یک خانه هوشمند برای استفاده از وسایل برقی مانند تلویزیون، ضبط صوت و … در سیم کشی برق هوشمند باید تمامی سرهای سیم به جای آنکه داخل کلید های مکانیکی برود می بایست به داخل تابلوهای برق هوشمند برود تا بتوان سیستم روشنایی را بدون نیاز به کلید های مکانیکی و به صورت کاملا هوشمند روشن و خاموش کرد. این سیستم نه تنها موجب کاهش مصرف انرژی میشود بلکه با خاموش کردن و کنترل آنها موجب افزایش طول عمر دستگاهها و پایین آمدن هزینهها میشود. برخی از این دستگاهها به این هدف ساخته شدهاند و برخی دیگر نیز این قابلیت بعدا به آنها اضافه شده است و صاحبان خانه با استفاده از برنامهها، دستورات صوتی یا با استفاده از هوش مصنوعی آنها را اداره میکنند.

این یکی از مواردی است که طراحان ما پس از دریافت اطلاعات کافی و انجام مشاوره های مرحله اول و دوم آنها را خلق می کنند و نحوه استفاده مشتری و همه حالت ها را مانند یک تصویر واقعی در ذهن خود مجسم می کنند و با بررسی چند باره این شرایط به یک ایده کلی رسیده و آنها را در قالب یک طرح اولیه تدوین می کنند. به واقع وظیفه هوشمند سازی ساختمان، ایجاد شرایط بهینه کنترل و اتوماسیون برای کارکرد هریک از اجزای یک ساختمان است. بسیاری از محققان عقیده دارند، مفهوم اصلی ساختمان هوشمند فقط در مورد تلفیق فناوریهای نوظهور برای بهبود سطح راحتی نیست.خانه های هوشمند باید به “ویژگی های محلی منطقه شامل ارزش های فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی” پاسخ دهند. گسترش تکنولوژی گوشیهای هوشمند و تبلتها به دلیل اینکه قابل حمل در همه جا هستند و با اتصالات اینترنتی میتوان تعداد زیادی دستگاه آنلاین دیگر را پیکربندی کرد، تأثیر بسیاری در رسیدن به یک خانهی تمام الکترونیک گذاشتهاند.

توستر، فر، ماکروویو، ماشین های شستشو و لباسشویی های هوشمند، سیستم های گرمایش منزل، تکنولوژی های آبیاری و باغبانی، برخی از تجهیزات پیشرفته در ساختمان های مدرن هستند که رفاه بیشتری را برای خانواده ها به همراه دارند. برای همه ما این موضوع حقیقت آشکاریست که تکنولوژی لزوماً همیشه و از همه لحاظ برای آدم ها خوب و سودمند محسوب نمی گردد و اختراعات بسیار زیادی هستند که هرگز بر روی بهبود زندگی انسان ها، تاثیر چشم گیری نداشته اند. علت استفاده از هر نوع متریال و یا تجهیزات و همین طور نوع دقیق مصرف کننده های برقی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی که در انتهای ساختمان قرار است مورد استفاده قرار بگیرند، همگی برای سازنده معلوم است و اگر موردی وجود دارد که هنوز برای آن تصمیم گیری نشده، باید کارشناسان شرکت نقطه نظرات حرفه ای از دیدگاه سیستم هوشمند را در این موارد به اطلاع سازنده برسانند و ایشان را در تصمیم سازی یاری دهند.

زاویه نگاه هِگسا این است که کارفرما (سازنده ساختمان) به نمایندگی از مصرف کننده نهایی توقعات ایشان را در مورد نحوه کارکرد هر یک از تجهیزات خانه مطرح می کند و از طرفی پیمانکاران ساختمان قابلیت ها و نحوه عملکرد سیستم های مربوط به خود را شرح می دهند. مشخصا در میان نسل جدید کمتر فردی را می توان پیدا کرد که علاقه ای به هوشمند سازی ساختمان و خانه خود نداشته باشد . در سال های اخیر شرکت های هوشمند سازی ساختمان زیادی نظیر لترون، نِستِک، بکِر، لویتون و … دریافت دقیق اطلاعات فنی و کشف ظرایف کارکرد تجهیزات مورد نظر، مهمترین عناصر سازنده یک طرح ایده آل در زمینه کنترل و هوشمند سازی ساختمان می باشند. بطور مثال وقتی قرار است نوع خاصی از سیستم سرمایشی در ساختمان بکار گرفته شود، پس از دریافت اطلاعات کل از کار فرما و شنیدن نقطه نظرات وی در مورد قابلیت های این سیستم، نوبت آن می رسد که کارفرما ارتباط بین ما و پیمانکار این سیستم سرمایشی را برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید