هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

زمان روشن و خاموش شدن، مدت کارکرد و حتی نحوه کارکرد تجهیزات به کمک سیستم کنترل، مشخص می شود. به عنوان مثال قفل هوشمند درب که بدون کلید باز می شود، برخی از انواع آن با اسکن چهره شخص باز می شوند، برخی هم از طریق پین. باید عنوان کرد که اگرچه سیستم هوشمند سازی ساختمان اتفاق جدیدی است و امروزه به عنوان یک آپشن کاربردی در کلیه ی ساختمان های نوسازی که در مناطق خوب شهرساخته می شوند اجرا می گردد. این سیستم در کوتاه ترین مدت سطح آلودگی هوا در قسمت های مختلف شهر را اندازه گیری کرده و سالم ترین مسیر را تعیین می کند. مشخصا هوشمند سازی سیستم روشنایی هم مانند سایر قسمت ها دارای سطوح مختلف است . مشخصا با تعیین سطح و اعلام آن به کارشناسان فروش به راحتی می توانید در کمترین زمان، محدوده قیمت هوشمند سازی ساختمان دستتان بیاید و تصمیم قطعی برای شما راحت تر باشد . شاید ناخودآگاه هم وقتی به یک هایپر مارکت برای خرید روزانه می رویم با برداشتن هر کالایی از قفسه، اولین چیزی که به دنبال آن میگردیم، پیدا کردن قیمت آن روی بسته بندی آن است. و حالا ما فکر می کنیم که این سیستم می تواند برای هر سلیقه ای کاربردی باشد، مهم نیست اگر کسی گوشی تلفن هوشمند نداشته باشد، تنظیمات سیستم و تغییر مدیریت امکانات و قابلیت ها وابسته به اپلیکیشن نصب شده بر روی تبلت و موبایل نیست، اهمیتی ندارد اگر کسی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد، تمام منوهای دستگاه فارسی است.

منظور از اجزا، کلیه تجهیزات، سیستم­ های ارتباطی و نرم ­افزارهایی که جهت کنترل وسایل مختلف موجود در ساختمان مورد استفاده قرار می­ گیرد می باشد. با استفاده از BMS می­ توان امکان استفاده از یک آرشیو مرکزی صوتی را انتخاب و یا جهت مراسم­ های مختلف حالت­ های از قبل تعریف شده را انتخاب و اجرا نمود و یا تجهیزات اداری را نیز از طریق این سیستم کنترل نمود . همه اجزای خانه هوشمند از طریق کنترل کننده ی مرکزی با هم در ارتباطند و همه فرمان ها به واسطه کنترل کننده مرکزی برای اجزای مختلف خانه ارسال می شود. در این بخش نیز ابتدا باید انواع تجهیزات و سیستم های الکتریکی که در ساختمان به کار می رود آشنا شوید سپس اقدام به هوشمند سازی آن کنید. این سیستم می­ تواند بطور هوشمند این تجهیزات را روشن و خاموش نموده و دستگاه های تصفیه، دما را کنترل کند و در صورت لزوم دیگر کنترل های برنامه ریزی شده را نیز صورت دهد.

و یا با استفاده از تایمر بر اساس زمان بعضی از مکانها را کنترل نمود. بعلاوه اگر اطمینان حاصل کنید که این محصولات خانگی هوشمند با یکدیگر سازگار باشند، مجموعهای را میسازید که میتوانید به مرور زمان آن را گسترش دهید. در مورد ساختمان های اداری این سیستم می ­تواند ورود و خروج کلیه مهمانان را ثبت و حتی تصویر آنها را ضبط نمود و در ساختمان های مسکونی نیز امکان دریافت تصویر مراجعه کننده بر روی نمایشگر و در صورت عدم حضور ثبت تصویر به همراه زمان مراجعه وجود داشته و حتی در صورت وجود اینترنت امکان برقراری ارتباط با مهمان از راه دور را مهیا سازد . با این هزینه ای که برای هوشمند سازی ساختمان صرف می کنیم آیا با ورود تکنولوژی جدیدتر در طی چند سال آینده می توانیم خانه هوشمند خود را بدون صرف هزینه بیشتر به روز کنیم ؟ یکی از فاکتورهای مهم برای ما در خرید هر کالا یا خدماتی و یا ورود یک تکنولوژی جدید به زندگی روزمره مان ، بحث قیمت و هزینه تمام شده آن است . اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل میکند ولی با اینترنت اشیاء یا IOT تمام اشیاء به هم متصل می شوند اینترنت اشیا یا‪ IoT مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات بوده و به طور خلاصه فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکههای ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم میشود.

با استفاده از سیستم BMS می ­توان روشنایی بخش ­های مختلف ساختمان را هوشمند نمود . تجهیزات و کنترلرهایی که پروتکل KNX را ساپورت می کنند، می توانند نور، پرده ها، کرکره، سیستم HVAC، سیستم امنیتی و… بر روی صفحه تلویزیون در اتاق، پیغام خوشامد گویی، با نام فرد ظاهر می شود. مثلا این مدل روی سیستم های روشنایی نظارت داشته که مطابق با روشنایی روز چراغ های ساختمان را تنظیم می کنند که باعث می شود انرژی بهینه تر مصرف شود و همچنین بخش های مختلف ساختمان نور یکسانی داشته باشند. اینکه شما قصد دارید چه تعداد سیستم های هوشمند پیاده سازی کنید به طور مستقیم روی هزینه هوشمند سازی تاثیر گذار می باشد. و در نهایت هم تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به صورت سفارشی و خاص که کاملا مطابق نظر و سلیقه مشتری می تواند جمع شود و قیمت گذاری شود . هزینه هوشمند سازی ساختمان می تواند بر حسب سلیقه و قوانین شرکت ارائه دهنده برحسب متر مربع محاسبه شود و یا اینکه به صورت بسته ای و پروژه ای با توجه به تعداد تجهیزاتی که در هر پروژه هوشمند سازی به کار گرفته میشود . این کار به شما امکان میدهد متوجه شوید چه کسی زنگ میزند و از هر کجا که هستید با آنها صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید