هوشمند سازی ساختمان و خانه + تجهیزات هوشمندسازی خانه های قدیمی – مجله اینترنتی هومیاتو

هرگونه حرکت نامتعارف و غیرعادی را شناسایی کرده و به سیستم اخطاردهنده فرمان میدهند. به عنوان مثال کنار رفتن پرده، باز شدن درب پارکینگ، خاموش کردن وسایل گرمایشی و سرمایشی و … این نشان دهنده همگرایی وسایل کم مصرف و دسترسی در زمان واقعی به داده های مصرف انرژی است که از شبکه حسگرها و رایانه تهیه شده است. تمام تجهیزات هوشمند سازی لوکسین به صورت بیسیم فرمان میپذیرند و در هرمرحلهای از ساخت میتوان از آنها استفاده کرد. در واقع شما هر قسمتی از استخر یا خانه را که برقی باشد را بخواهید می توانید به سیستم خانه هوشمند متصل کنید و به صورت بی سیم و از راه دور توسط تلفن همراه خود و اینترنت کنترل کنید. اما امروزه لوازم هوشمند آبیاری اتوماتیک با اندازهگیری میزان رطوبت، به صورت قطرهچکانی و در فاصله زمانی منظم گیاهان را آبیاری میکند. همچنین میتوان تنظیمات آن را به گونهای انجام داد که در ساعات مشخصی از شبانهروز به پخش اذان، موسیقی یا هر چیز دیگری که مدنظر شماست، بپردازد. هوشمند سازی ساختمان یا BMS چه مزایایی دارد ؟ بهطورکلی میتوان سیستمهای اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مداربسته و نشتی آب و آبگرفتگی و حفاظت از برقگرفتگی را نیز به سیستم BMS که در بخش قبل معرفی نمودیم متصل نموده و بهوسیله سیستمهای حفاظتی و امنیتی را کنترل نمود.۳.

تا بتوانید تجهیزات روشنایی، تجهیزات سرمایشی گرمایشی، سیستم صوتی تصویری، سیستم اعلام حریق، سیستم حفاظتی امنیتی و همچنین سیستم تغذیه گیاهان و حیوانات را از راه دور و یا در منزل کنترل نمایید. در ادامه توضیح در مورد اینکه سیستم هوشمند سازی ساختمان چه مزایایی دارد، بهتر است به این مورد هم اشاره شود که علاوه بر افزایش کیفیت زندگی تا حد زیادی سبب افزایش سطح ایمنی می شود. تنها به کمک یک ریموت یا گوشی همراه میتوان همهی آنها را در هر جایی از منزل کنترل کرد. به کمک هوشمند سازی سیستم صوتی و تصویری میتوان چندین دستگاه را بدون استفاده از سیم یا کابل به یکدیگر متصل نمود. سیستم هوشمند تهویه هوا یکی از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان است در طول شبانه روز با اندازهگیری ذرههای ریز موجود در هوای منزل به طور اتوماتیک اقدام به تهویهی هوای منزل میکند. درواقع خانه هوشمند شامل ماژول هوشمند سازی ساختمان است که تمامی آنها با یکدیگر ارتباط دارند و به یک نقطه مرکزی متصل میشوند تا بتوان تک تک آنها را چه از راه نزدیک و چه از راه دور کنترل کرد. هوشمندسازی سبب می شود تا تاثیر عواملی همچون خطای نیروی انسانی، نرخ وقایع و رخدادهای خارج از کنترل و سوانح کاهش پیدا کرده و باعث افزایش قابلیت اطمینان از عملکرد صحیح تاسیسات و تجهیزات ساختمان و بهبود امنیت عمومی ساختمان شود.

این امر سبب افزایش امنیت در Insteon میشود. درب اتوماتیک پارکینگ که یکی از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان است، باعث میشود که تنها با یک ریموت کنترل از راه دور، درب پارکینگ را به سرعت و به راحتی باز یا بسته کنید. آیا بر اساس متر مربع محاسبه میشود یا واحدی یا بر حسب تعداد تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به کار رفته؟ آیا میتوانم با صرف هزینه کم خانه خود را به اندازه توان مالی خود هوشمند کنم و در سال های آینده با ورود تکنولوژی جدید، هوشمند سازی خانه خود را تکمیل کنم؟ نهایتا این اتصال به دستگاه کنترل مرکزی رفته و اطلاعات به دستگاه پروسسور رفته و فرمان های لازم صادر شود. رویکرد فزاینده بهرهگیری از فناوری اطلاعات در صنایع مختلف منجر به شکل گیری نسل جدیدی از ساختارها، فرآیندها، ساز و کارها و به تبع آن، نیازهای جدید در این حوزه ها شده است. اگر شما تصمیم جدی گرفته اید که خانه خود را هوشمند کنید و یا خانه ای هوشمند بسازید، باید در مورد شرکت های تولید کننده تجهیزات خانه هوشمند اطلاعات جمع آوری کنید. تجهیزات و لوازم هوشمند سازی ساختمان از دو طریق با یکدیگر و با گیرنده و نمایشگر ارتباط برقرار میکنند؛ یا با استفاده از کابل و اتصال به یک دستگاه مرکزی یا به طور بیسیم و از طریق اینترنت، بلوتوث، امواج مادون قرمز یا امواج رادیویی.

تلویزیون روی شبکه ی چهار است و مستندی راجع به زندگی کوآلاها پخش می شود. علاوه بر آن، استفاده این سامانه ها از شبکه های رایانه ای و امکان برقراری ارتباط مستمر با هر نقطه از دنیا، ویژگی های در خور توجهی است که نهادهای فنی اقتصادی بهره مند از این فنآوری ها را در زمینه تولید کالا و ارائه خدمات، متمایز و پیشرو می سازد. علاوه بر این مورد بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که قسمت ها و تجهیزات مختلف خانه قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. علاوه بر این، افراد می ­توانند از برنامه ­هایی از پیش تنظیم شده برای مدیریت تمام قسمت ­های منزل خود استفاده کنند و در زمان ­هایی که خارج از منزل هستند بر قسمت­ های مختلف خانه نظارت کامل داشته باشند. آبیاری گیاهان و فضای سبز منازل همواره از نگرانیهای افراد هنگام دور بودن از منزل میباشد. در مورد پروتکل های بی سیم نیز افزایش متراژ عملی مهم در افزایش هزینه می باشد چرا که نیاز به قدرت بیشتری در وایفای جهت یکپارچه سازی سیستم ها و ارتباط آن ها از راه دور به هم وجود خواهد داشت. در کل میتوان گفت تجهیزات هوشمند سازی خانه و ساختمان امکان مدیریت و کنترل وسایل منزل را از راه دور فراهم میسازد.

دیدگاهتان را بنویسید