هوشمند سازی منازل – قیمت هوشمند سازی منازل و ساختمان در نیازیتو

دوره خانه هوشمند شامل: آموزش طراحی یک سیستم خانه هوشمند، آموزش نحوه نصب و سرهم بندی قطعات ساختمان هوشمند، آموزش برنامه نویسی ماژولهای روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش و . در ابتداییترین سطح ممکن، سیستمهای اتوماسیون خانگی (تجهیزات خانه هوشمند) از سه عنصر تشکیل میشوند: یک دستگاه هوشمند، یک مرکز و یک برنامهی متصل. هوشمند سازی ساختمان اینترا (Interra ) با ارائه خدمات آنلاین به نمایندگان خود در سراسر دنیا از جمله ایران سبب بهبود هرچه بیشتر در بهره برداری و سطح خدمات مهندسی گردیده است. در اینکه سیستم هوشمند سازی ساختمان با مزایایی که دارد باعث افزایش سطح رفاه زندگی و راحتتر شدن امور خانه میشود، شکی نیست اما این سیستم معایبی دارد که شاید همین موارد در تصمیم گیری بعضی افراد برای استفاده از این سیستم تاثیر منفی بگذارد. و یا با استفاده از تایمر بر اساس زمان بعضی از مکانها را کنترل نمود. بطور مثال با حضور افراد نسبت به روشن شدن روشنایی و فنکوئل اقدام نماید و یا با تنها فشار یک دکمه حالتهای از پیش تعریف شدهای را اجرا نماید و دما و نور و رطوبت مکانها را در حد مطلوب تنظیم نماید. سالمندان زیادی در سال متاسفانه به دلایلی نظیر نشت گاز در حالیکه در خانه تنها هستند، جان خود را از دست میدهند.

با استفاده از یک سری تجهیزات و سخت افزارها و نرم افزارها، امکاناتی برای خانه هوشمند فراهم میشود که مزایای زیادی را برای مالکان و ساکنین فراهم میآورد. در خانه هوشمند شیائومی می توانید در هر ساعت از شبانه روز حتی از مکان های دورتری ، با رابط هایی که در اختیار دارید، کنترل لوازم خانگیتان را بدست بگیرید. ساعت مقرر فرا می رسد و سفر شما آغاز می شود. با توجه به اینکه ساختمان ها عموماً برای استفاده چندین ده ساله طراحی می شوند، خواسته یا ناخواسته در این مدت زمان ممکن است کاربری اتاق ها تغییر یابد. اما ناگهان در انتهای مسیر و درست زمانی که زمان زیادی تا رسیدن به مقصد باقی نمانده است، یکی از افراد خانواده به یاد میآورد که بعد از اتمام کارش با دستگاه اتو فراموش کرده است آن را از پریز برق بکشد. طراحی منطقی، باعث کاهش هزینه نگهداری و کاهش زمان از کار افتادن تجهیزات و سرورها به واسطه آسیب های عوامل محیطی و دسترسی های نا خواسته و غیر مجاز می گردد. به عبارتی هوشمند سازی قادر است تمام تجهیزات و ادوات الکترونیکی را طبق زمانبندی و برنامه ای که مد نظر شما است و به آن می دهید، تحت کنترل خود در آورده، فعال یا غیر فعال کند.

در ویدیو زیر در مورد هوشمندسازی ساختمان و نحوه طراحی قسمت های مختلف آن آموزش داده می شود. باس های ارتباطی به راحتی امکان اضافه کردن دتکتور به سیستم را می دهد. مدیریت هوشمند ساختمان امکان برنامه ریزی هوشمندانه را فراهم می کند و کارها به صورت خودکار انجام می شود. درکل امکانات و سیستمهای مختلف خانه هوشمند به صورت برنامهریزی شده و کنترل شده مصرف انرژیهای مختلف را مدیریت مینمایند. با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان میتوان بطور متوسط 30 درصد از مصرف انرژیهای مختلف را کاهش داد. اگر عزیز سالخورده ای در خانه دارید و باید به او یادآوری کنید که داروهایش را در زمانی خاص مصرف نماید. مهمترین قابلیت هوشمند سازی ساختمان به جز مسئله آسایشی که به وجود میآورد، کاهش مصرف انرژی است. برای مثال با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند میتوان در مواقع عدم حضور در ساختمان و یا با کنترل از راه دور میزان نور بخشهای مختلف ساختمان را مدیریت نمود و باعث کاهش مصرف برق و در نتیجه کاهش هزینه آن شد. به عبارتی هوشمند سازی در همه قسمت های زندگی ما دیده می شود و حتی اگر با زندگی مدرن سازگاری ندارید، راه گریزی برای استفاده از آن نیست و بخش قابل توجهی از همه امور زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده است.

در این حالت باید از لوله های آب سرد و گرم، کویل های هوارسان و فن کویل مراقبت کرد. کمبود فعالیت بدنی یکی از مهمترین دلایل چاقی و چاقی مهمترین عامل خطر بیماریهای قلبی عروقی در سراسر جهان است که خود این موضوع از بزرگترین معایب خانه هوشمند محسوب میشود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید خانه ها از اجزای مختلفی ساخته شده اند. همچنین میتوانید از راه دور به دوربینهای مداربسته دسترسی داشته باشید و محوطه و داخل ساختمان را مشاهده نمایید. سیستم هوشمند ساختمان با کنترل ورودی و خروجیهای ساختمان و نظارت بر بخشهای مختلف از طریق دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود و خروج و همچنین استفاده از سنسورهای حرکتی برای ثبت حرکات مختلف در محوطه ساختمان و اعلام خطر، میتواند باعث حفظ امنیت بیشتر ساختمان شود. از دیگر مزایای هوشمند سازی ساختمان ایجاد امنیت بالا می باشد. هوشمند سازی یعنی حضور ماشین ها، دستگاه ها و ابزاری که به زندگی انسان وارد شده اند تا انجام کارها برای ما آسانتر شود. حاصل این مدیریت تا 40 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید