کدام روش برای هوشمند سازی ساختمان مناسبتر است؟

قطع می شود، و سنسورهای امنیتی تشخیص حضور افراد فعال می شوند تا در صورت ورود برخی افراد، آژیر به صدا در آید. در واقع اهمیت سیم کشی صحیح در یک خانه هوشمند به قدری است که در صورت عدم رعایت آن، هیچ کارشناس خبره ای از عهده اصلاح سیستم برنیامده و تنها راه آن تخریب و اصلاح بستر کار است. سیستم های برق کشی سنتی با توجه به محدودیت های فیزیکی مانند حجم کابل های رد شده در دیوارها، نه تنها راه حل مناسبی برای داشتن سیستم کنترل و اتوماسیون ساختمان نیستند، بلکه با توجه به هزینه بر و زمان بر بودن هر گونه تغییر در کاربری پس از نصب کامل، سیستم های برقی ساختمان ها از ایمنی و امنیت کمی برخوردار خواهند بود. پس از مراحل طراحی نقشه، آموزش برقکار و نظارت بر نحوه سیم کشی ساختمان، نوبت به نصب سیستم می رسد. به طور خلاصه چنانچه شرکت خانه هوشمندی که شما انتخاب می کنید به آموزش برقکار ساختمان اهمیت چندانی ندهد، پروزه هرگز طبق نقشه اجرا نمی شود و این یکی از مهمترین علت های بروز اشکال در خانه های هوشمندی است که توسط افراد متفرقه و غیر متخصص اجرا شده اند.

جالب است بدانید اغلب مشتریانی که قبلاً از افراد متفرقه و غیر متخصص خرید کرده اند، وقتی از ما در خواست می کنند تا مشکلات سیستم هوشمند آنها رفع کنیم، با جواب منفی روبرو می شوند چرا که علیرغم میل باطنی خود، می دانیم که بدون تخریب و اصلاح بستر برق ساختمان، امکان اصلاح سیستم هوشمند، اغلب غیر ممکن است. لازم به ذکر است خدمات پس از فروش هِگسا شبانه روزی بوده و حتی در ایام تعطیل مشتری می تواند در صورت نیاز با شماره هایی که در اختیارش قرار داده می شود، تماس گرفته و سؤال یا مشکل احتمالی خود را توسط کارشناسان با حوصله هِگسا رفع نماید. طی اجرای مرحله سیم کشی، ناظر شرکت بطور پیوسته بر کار پیمانکار برق نظارت می کند و کار نهایی برق را پس از بررسی تک تک سیم و کابل ها و رفع نواقص احتمالی، به کارفرما تحویل می دهد. آخرین وضعیت خروجی ها و ورودی های سیستم برای تولید تابلو کنترل می شود و پس از تأیید نهایی کارفرما نسبت به وضعیت موجود سخت افزار و نرم افزار تابلو در محل کارگاه شرکت ساخته شود. روش هِگسا در انجام بسترسازی سیستم هوشمند به این شکل است که پس از طراحی نقشه و تأیید آن توسط کارفرما، نقشه ها به برقکار تحویل داده شده و به او آموزش داده می شود.

است. این مجموعه با تهیه تمامی تجهیزات خود از شرکت کومکسیو آلمان، به نصب آنان برای انواع ساختمان ها می پردازد و توانسته تعداد زیادی پروژه موفق به ثبت برساند. دستگاه درخواست کننده اطلاعات “Modbus Master” نام دارد و دستگاه های تهیه کننده اطلاعات “Modbus Slaves” هستند. سیستمی که بدلیل داشتن قوت کافی در اجرای بستر هوشمند، با کیفیتی عالی توان جلب رضایت صد در صد مشتری را دارد. همانطور که یک نقاش ساختمان بدون انجام عملیات زیرسازی، نمی تواند رنگ عالی و با کیفیت تحویل مشتری بدهد، تحویل یک سیستم پیشرفته و مدرن بدون ایجاد بستر مناسب، غیر ممکن است. تشابه دیگری بین این مثال ساده و نحوه کار خانه هوشمند هِگسا وجود دارد، کارکردن دستگاه لیزر بدون نقشه و طرح غیر ممکن است همانطور که در پروژه های هِگسا، پیمانکار محترم برق ساختمان بدون نقشه ای جامع و دقیق کار نمی کند. دستگاه براساس یک طرح و نقشه از پیش تعیین شده عمل می کند. در خانه هوشمند تمام وسایل و لوازم به یکدیگر متصل می باشند و به وسیله یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. همچنین به استفاده کنندگان کمک می کند تا کارایی لوازم خانه را بهبود بخشند. علاوه بر این، هر دستگاه Insteon به طور همزمان در یک شبکه یک پیام مشابه را پخش میکند، این امر سبب بهبود قدرت سیگنال شده و مناطق مرده را حذف میکند.

همزمان با شروع نقاشی ساختمان، فرم سفارش سیستم هوشمند مربوطه باید یکبار دیگر چک شود. به واقع وظیفه هوشمند سازی ساختمان، ایجاد شرایط بهینه کنترل و اتوماسیون برای کارکرد هریک از اجزای یک ساختمان است. دریافت دقیق اطلاعات فنی و کشف ظرایف کارکرد تجهیزات مورد نظر، مهمترین عناصر سازنده یک طرح ایده آل در زمینه کنترل و هوشمند سازی ساختمان می باشند. کافی است پیمانکار برق شما به اندازه کافی دقیق بوده و به طرح ها اطمینان داشته باشد. خانه هوشمند هِگسا هرگز روشهای عمومی تبلیغ مثل رسانه، تابلوهای تبلیغاتی و حتی حضور در نمایشگاه ها را بی ارزش تلقی می کند. و اما نوع دوم مشاوره، مشاوره ای است که سایر پیمانکاران پروژه به کارشناسان هِگسا می دهند. استفاده از سیستم خانه هوشمند بسیار راحت و لذتبخش است چراکه با استفاده از این نوع سیستمها برای انجام فعالیتهای کنترلی کافی است یکبار صفحه تلفن همراه خود را لمس کنید. این یکی از مواردی است که طراحان ما پس از دریافت اطلاعات کافی و انجام مشاوره های مرحله اول و دوم آنها را خلق می کنند و نحوه استفاده مشتری و همه حالت ها را مانند یک تصویر واقعی در ذهن خود مجسم می کنند و با بررسی چند باره این شرایط به یک ایده کلی رسیده و آنها را در قالب یک طرح اولیه تدوین می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید