کدام روش برای هوشمند سازی ساختمان مناسبتر است؟

Dedham، شرکت تحلیل توده­ای صنعت پیش بینی کرد که در مقایسه با سال ۲۰۰۴، بازار BAS مبلغی بالغ بر ۲۵ میلیارد دلار درآمد داشت. را مشاهده می کنید که فعالیت های مختلفی را در خانه به صورت هوشمند انجام می دهند. ارگ بند سازه بهترین شرکت ساختمانی در زمینه های بازسازی ساختمان، هوشمند سازی ساختمان، دکوراسیون داخلی ساختمان، روف گاردن، طراحی پلان ساختمان و نما با کادری مجرب و متشکل از افراد متخصص و خبره افتخار دارد فعالیت های متنوع عمرانی، تجاری و تحقیقاتی را با به خدمت گرفتن دانش های نوین دنیا و بهره مندی از توان قوی مهندسی به انجام رساند. پارکینگ هوشمند علاوه بر اینکه باعث ایجاد بهبود در ترافیک پارکینگ و کاهش زمان ورود و خروج خودروها می شود بلکه کارکرد سیستم تهویه و تخلیه هوا را کنترل می کند و با استفاده از تجهیزات سنجش میزان کیفیت آلودگی AQS ،باعث کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی در داخل پارکینگ می شود.همچنین با بهره مندی از یک سامانه هوشمند امکان رزرو محل پارک مناسب برای افراد فراهم می شود. تنوع بالای سیستم های هوشمند سازی باعث شده که در هر زمینه ای ضرورت استفاده از سیستم های هوشمند حس شود. بنابراین موفقیت شرکتهای این حوزه به میزان زیادی به تمام این عوامل بستگی دارد و هر شرکتی که در پوشش دهی همه جانبه انتظارات مشتریان بربیایند گزینه ای مطلوب از نظر مشتریان محسوب می گردد.

بهاینترتیب، اکثر ابزارهایی که از Zigbee و Z-Wave استفاده میکنند؛ با SmartThings نیز هماهنگ بوده و به خوبی کار میکنند. هوشمند سازی ساختمان با استفاده از 4 عنصر اصلی سامانهها، ساختار، سرویسها و مدیریت و رابطه بین آنها در محیطی پویا و مقرون به صرفه اجرا میشود. این تجهیزات دارای کیفیت و ایمنی بالا بوده و در عین حال از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است. این سیستم علاوه بر کاهش مصرف انرژی با خاموش نمودن و کنترل آنها موجب کاهش استهلاک و افزایش طول عمر دستگاهها و کاهش هزینهها میشود. با ارایه سیستم صوتی دارای پورت شبکه TCP / IP که قابلیت اتصال به ماژول های مشابه را دارد سیستم یکپارچه صوتی را ارایه نمود که نیاز به سیستم صوتی ماتریس را در منزل حذف کرده همچنین با سرعت بالا و بدون هزینه کنترل اینترنتی و WiFi سیستم هوشمند را فراهم کرد. با تولید کلیدها ،ترموستات، کنترل کننده سیستم صوتی و انواع سوکتها و پریزهای مورد استفاده در ساختمان که بصورت ماژولار کنار هم قرار میگیرند با قابهایی از جنس چوب ،چرم ،سنگ،فلز،شیشه و … ارگ در کنار ارائه تجهیزات هوشمندسازی تاکنون بیش از هزار پروژه هوشمندسازی را اجرا کرده است؛ ضمن اینکه نخستین و تنها تولید کننده سیستم ایرانی تشخیص و شناسایی چهره به شمار میرود.

برای مثال اگر مشکلی در سیستم روشنایی منزل پیش آید دیگر مانند خانههای سنتی خود فرد نمیتواند مشکل را رفع نماید و باید از متخصصان خانههای هوشمند کمک بگیرد. به بیان سادهتر و راحت تر این سیستم که هوشمند سازی ساختمان نام دارد, بر کلیه فعالیتهای ساختمان مانند : باز و بسته شدن درها، ورود و خروج افراد در خانه ، سیستمهای روشنایی منزل ، سیستمهای تهویه مطبوع پنجرها و پرده اتاقها و سیستم صوتی و تصویری و غیره نظارت دارد . نیاز به سیستم اتوماسیون بسیار لازم است و آیا این سیستم به هوشمند شدن نیاز دارد؟ به بیان سادهتر این سیستم بر کلیه فعالیتها اعم از باز و بسته شدن درها، ورود و خروج افراد، سیستمهای روشنایی، سیستمهای تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاقها و سیستم صوتی و تصویری و غیره نظارت دارد. از طرفی با ایجاد قطعاتی نظیر سیستم صوتی ، پرده برقی و فرستنده امواج IR و…

تمام پروتکل های ارتباطی در دنیا در هر شرکتی معتبر و استاندارد می باشد به شرط آنکه برای برقراری ارتباط با سایر پروتکل مشکلی نداشته باشند. با توجه به اینکه خیلی از شرکت ها از این موضوع برای مطرح کردن پروتکل خود به عنوان یک پروتکل مطلق استفاده کردند استاندارد ASCII آمریکا یک پروتکل استاندارد را به صورت زیر معرفی نمود. در این حالت لازم است پرده ها را بکشید، چراغ های اضافه را خاموش کنید. شما تمامی تجهیزات را می توانید با در اختیار داشتن یک گوشی یا کامپیوتر ، کنترل کنید. برای حل مشکلات به این فکر افتادند که برنامه ریزی سیستم هوشمند را آنقدر ساده کنند که خود مصرف کننده بتواند بدون نیاز به کامپیوتر تغییرات درخواستی خود را انجام دهد لذا تکنولوژی DIY به معنای DO IT YOURSELF وارد بازار شد. برای انجام این کار چند فاکتور مهم وجود دارد که در راس آن خواسته های مالک یا سازنده است. بنابراین استراتژی این شرکت در تحویل پروژه ها به این شکل است که سازنده خریداران واحدها را معرفی می کند و کارشناسان هِگسا موظف به تحویل سیستم به خریداران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید