کدام روش برای هوشمند سازی ساختمان مناسبتر است؟

اما در نظر داشته باشید که در این آموزش ها فقط به صورت سطحی، نحوه طراحی و اجرا آموزش داده می شود و تمام نکات و ترفندهای طراحی و اجرا هوشمند سازی در ساختمان های گوناگون به شما آموزش داده نمی شود. به کمک سیستم آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان شما می توانید از طریق گوشی موبایل در هر ساعت از شبانه روز ویلا هوشمند خود را کنترل کنید یا حتی با تعریف یک سناریو کاری کنید که طبق یک زمان بندی مشخص در طول هفته عملیات آبیاری باغ و باغچه شما انجام شود. بر روی کلیدها شاستی سناریو (Light Scene) تعریف شده است. این کلیدها قابلیت لیبل گذاری دارند تا کارکرد هر شاستی به سادگی بر روی آن تعریف شود. با توجه به اهمیت پیدا کردن خانه هوشمند در کشور ما و لزوم توجه و استفاده یبشتر از این تکنولوژی جدید در ساختمان های در حال ساخت، در این بخش تصمیم گرفتیم جدیدترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی در زمینه خانه هوشمند و یا هوشمندسازی ساختمان BMS را به شما عزیزان معرفی نماییم. در این قسمت به توضیح بیشتر در مورد صفر تا صد هوشمندسازی ساختمان و خانه می پردازیم.

در ادامه این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد ، که چرا اصلا ما باید هوشمند سازی ساختمان را انجام دهیم و اینکه هوشمند سازی ساختمان چه امکاناتی را به یک خانه معمولی اضافه می کند. به طور کلی هوشمند سازی ساختمان به دو نوع تقسیم می شود که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. در این استاندارد ها ، دستگاه ها علاوه بر این که نقش گیرنده اطلاعات را دارند و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند ، ضمنا پس از دریافت ، اقدام به ارسال مجدد آن می نمایند تا به این ترتیب محوطه تحت پوشش سیستم را گسترش دهند. دوربینهای مداربسته انواع مختفی دارند که میتوانید بسته به میزان بودجه و مکان خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید و برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کنید. کلیدهای چندمنظوره وظیفه کنترل هوشمند روشنایی را دارند. یکی دیگر از بهترین مزایای هوشمند سازی ساختمان ، داشتن امکان استفاده از یک آرشیو مرکزی صوتی است ، که می توان به وسیله ی آن یک موزیک دل خواه را انتخاب و یا جهت اجرای مراسم های مختلف ، حالت های از قبل تعریف شده را انتخاب و اجرا نمود و یا تجهیزات اداری را نیز از طریق این سیستم کنترل نمود.

به این ترتیب میزان دقیقی از هزینه پیاده سازی سیستم BMS را نمیتوان اظهارکرد. اگر ساختمان نوساز دارید و الان که ساخت ساختمان تمام شده به فکر هوشمند سازی ساختمان افتاده اید، کار کمی سخت تر و پر هزینه تر خواهد بود. با اعمال تایمر هفتگی میشود پرده ها را به گونه ای تنظیم کرد تا اتومات باز و بسته شوند. کنترل روشنایی خانه شامل روشن و خاموش نمودن خودکار لامپها در منزل و یا ساختمان ، تنظیم سطح نور ، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت و امکان روشن و خاموش نمودن آنها از راه دور و بیرون ساختمان است. کنترل روشنایی خانه شامل روشن و خاموش نمودن خودکار لامپ ها در منزل و یا ساختمان ، تنظیم سطح نور ، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت و امکان روشن و خاموش نمودن آن ها از راه دور و بیرون ساختمان است. در سیستم BMS کنترل روشنایی به صورت خودکار است و تمامی المان هایی همچون تنظیم سطح نور ،کاهش یا افزایش و تعیین و مشاهده وضعیت آن ها و امکان روشن و خاموش کردن آن ها نیز از راه دور وجود دارد.

سیستم آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان با توجه به بالا بودن هزینه های تامین آب، چالش کمبود آب شیرین در کشور، توانایی مدیریت آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان از هر کجا و در هر زمانی و همچنین نیاز به داشتن آنالیز از وضعیت رطوبت خاک و سایر ویژگی های باغ، گلخانه و زمین زراعی، یک نیاز ضروری می باشد. در این روش علاوه بر سرعت بالای انتقال اطلاعات ، نیاز به تعغیر سیم کشی در ساختمان وجود ندارد و به همین دلیل راحتی در خانه هایی که امکان تعغیر در سیستم سیم کشی ساختمان وجود ندارد و به راحتی قابل اجرا می باشد. ایستگاه هواشناسی در بالاترین نقطه ویلا نصب و اطلاعات جوی نظیر دمای بیرون، سرعت باد، میزان نور خورشید و بارشهای جوی را می سنجد و به کمک آن می توان انواع سناریو های خودکار را اجرا کرد. هزینه هوشمندکردن خانه به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. یکی از فاکتورهای مهم برای ما در خرید هر کالا یا خدماتی و یا ورود یک تکنولوژی جدید به زندگی روزمره مان ، بحث قیمت و هزینه تمام شده آن است . یکی از فاکتورهای مهم درباره هر تکنولوژی جدید بحث قیمت و هزینه تمام شده آن است.

دیدگاهتان را بنویسید