کدام روش برای هوشمند سازی ساختمان مناسبتر است؟

را از راه دور و با زحمت کمتری انجام دهید. با این سیستم روشن و خاموش کردن تجهیزات مرکزی در زمانهای مشخص و از راه دور ممکن است. این سیستم امکان برنامهریزی و یکپارچهسازی تجهیزات با برندهای مختلف را تحت یک نرم افزار واحد و با روشی بسیار راحت فراهم میکند. همچنین با بستن خودکار شیر اصلی گاز و قطع آب، بهطور همزمان از طریق خط تلفن متصل به سیستم هوشمند با مراکز امدادرسانی مثل آتشنشانی، اورژانس و پلیس تماس گرفته و ضمن اعلام وقوع آتشسوزی آدرس ساختمان را هم به آنها اطلاع دهد دقیقا مانند یک انسان عمل میکند. این موارد در دورههای آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران بهطور عملی آموزش داده میشود. با سیستم هوشمند سازی ساختمان آبیاری گیاهان موجود در حیاط و یا داخل ساختمان بهطور خودکار طبق برنامه از پیش تعیین شده انجام میشود. درواقع این هوشمند سازی شامل کنترل روشنایی ازجمله روشن و خاموش نمودن خودکار آنها، تنظیم سطح نور، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت آنها و امکان روشن و خاموش نمودن آنها از راه دور و بیرون ساختمان میباشد.۲. مورد بعدی ، تعداد تجهیزات و قطعاتی است که مصرف می شود ، که آن هم ، بر روی هزینه ی نصب تأثیر می گذارد ، ولی باید دقت کرد که ، هزینه ی نصب و راه اندازی تجهیزات ، در ابتدا ، توسط شرکت حساب می شود و ، در مواردی هزینه ی نصب و راه اندازی بر عهده خود شرکت است و هزینه ای بابت این کار ، دریافت نمی کند.

پکیج هوشمند سازی خانه متشکل از اجزای مختلف بوده که تأثیر به سزایی در هزینه آن دارند و به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده عمل می کنند. برای هوشمند سازی ساختمان روشها و پروتکلها و استانداردهای متعددی مانند KNX،BACnet، Cbus، Lonworks و LON وجود دارند که از مهمترین و معروفترین آنها Bacnet و KNX را میتوان نام برد. سیستم BACnet در هوشمند سازی ساختمان مخصوص ساختمانها و سیستمهای بزرگی در طیف گسترده و برای تجهیزات و لوازم از برندها و شرکتهای مختلف است. با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان BACnet مالکین میتوانند بهترین تکنولوژی و خدمات را بدون نگرانی از هر شرکتی که میخواهند انتخاب کنند و مطمئن باشند که سیستم جدید با سیستمهای قبلی بهراحتی سازگار میشود و به صورت یکپارچه کار میکند. اگر هر یک از درها یا پنجرههایی که سنسور در آنها تعبیه شدهاند باز بشه یا فعالیتی توسط سنسورهای حرکتی نصب شده تشخیص داده بشه یا اگر کدهای غلط به سیستمهای کارتی یا کدی وارد بشه ، سیستم تمامی این موارد را به منزله ورود افراد غیرمجاز به منزل تشخیص میده و ضمن پخش آژیر در ساختمان، موضوع را از طریق خط تلفن متصل به سیستم و یا از طریق ارسال SMS گزارش میکند که یکی از مهم ترین و بهترین مزایای هوشمند سازی ساختمان است .

ما به پشتوانه 10 سال اجرای پروژه های هوشمند با برندهای معتبر دنیا، با آگاهی از نیاز مصرف کندگان ایرانی و به منظور ارائه خدمات مناسب وارد عرصه تولید شدیم. خوشبختانه در سالهای اخیر شرکت های زیادی در ایران در زمینه هوشمندسازی خانه ایجاد شده و پروژه های خوبی را نیز به انجام رسانده اند. این مقاله به طور جامع خانه های هوشمند را تعریف می کند. دوره های پرطرفدار آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش نصب دزدگیر خودرو ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش نصب کولر گازی ، آموزش سیم پیچی موتور و … چون هزینه هوشمند سازی ساختمان بستگی به نوع سیم کشی ساختمان دارد. هوشمند سازی ساختمان سعی دارد تا با بهرهگیری از فناوریهای کنترلی، مدیریت منابع یک ساختمان را بسته به نوع کاربری آن (مسکونی، اداری، تجاری و …) در دست بگیرد. سیستم KNX تنها استانداردی است که باعث صرفه جویی تا ۶۰ درصد در مصرف انرژی ساختمان شده و استهلاک لوازم را به حداقل میرساند. یکی از این عوامل تجهیزات مورد نیاز شما برای هوشمند سازی است. ساختمانهایی که در آنها میتوان با ایجاد یک سیستم یکپارچه راحت، ایمن، هوشمند و سودمند از لحاظ اقتصادی سیستمهای روشنایی، صوتی، گرمایش و سرمایش، امنیت، آبیاری و سایر تجهیزات را به سادگی کنترل کرد.

این تکنولوژی يك راه حل باز و طرحی جدید را برای تحقق بخشیدن به سیستمهای ارتباطی نامحصور در زمینه اتوماسيون خانگی ، صنعتی ، حمل و نقل و شبكههای كنترل فراهم میآورد. اولین مورد موثر بر هزینه نصب و راه اندازی ، نوع برندی است که مصرف می شود ، از این جهت که بعضی از برند ها ، سختی هایی برای نصب داشته ، و زمان بیشتری را می خواهد. دوربینهای مداربسته انواع مختفی دارند که میتوانید بسته به میزان بودجه و مکان خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید و برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کنید. همچنین سیستم KNX از هر نوع تکنولوژی نرم افزاری و سخت افزاری مستقل می باشد و به راحتی می تواند بین آنها ارتباط ایجاد نماید. سیستم LonWorks ، دارای پروتکل باز استاندارد بین المللی LonTalk میباشد و قابل استفاده جهت برقراری ارتباط میان انواع کنترلرها و سرور مرکزی در شبکه BMS میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید